Teknik Altyapımız

www.medyainternet.com

Network

Medya İnternet'in hazır web sitesi, web hosting ve sunucu hizmetlerini barındırdığı tüm sunucuları DGN Teknoloji AŞ. Veri Merkezi'nde barındırılmaktadır. 

DGN Teknoloji AŞ.'den toplamda 2x10 Gbps yurt içi ve yurt dışı internet çıkışı ile hızlı, kesintisiz ve sorunsuz bağlantıya sahip olan Medya İnternet, bu sayede ev sahipliği yaptığı web sitelerine, yüksek hızda trafik ve %99 uptime (erişilebilirlik) olanakları sunmaktadır.

Donanım

Medya İnternet, gerçek sunucularda hizmet vermektedir. Sunucu ağımızda yer alan tüm sunucularımız DELL ve SMC marka rack tipi yeni nesil sunuculardır.

Sunucularımızın büyük bir bölümü Intel E5 çift işlemcili, 12 Core yeni nesil işlemcilere sahiptir. Sunucularımızın yine büyük bir bölümünde diğer disk türlerine göre %500 daha hızlı işlem gücüne sahip 480 GB kapasiteli SSD diskler kullanmaktayız. RAM olarak en düşük 16 GB, en yüksek 128 GB EEC Registered RAM ürünlerini tercih ediyoruz.

Yazılım

Medya İnternet olarak sunucularımızda sunucu yönetimi, sanallaştırma, web hosting, radyo hosting ve hazır web sitesi gibi tüm hizmetler için farklı bir çok yazılım kullanmaktayız. Sunucularımızdaki tüm yazılımlar %100 lisanslı yazılımlardır ve sürekli versiyon kontrolleri sağlanarak güncellenmektedir. Özellikle Hazır Web Sitesi yazılımımız olan MiPanel, tamamen Türkçe ve %100 yerli üretim özelliği ile Medya İnternet tarafından üretilmektedir. Web hosting hizmetlerimizde tamamen cPanel'i tercih etmekteyiz.

İşletim Sistemleri ve Server Teknolojisi

Sunucularımızın tümünde güvenliği ve hızı ile öne çıkan CloudLinux işletim sistemini kullanıyoruz. Yine tüm sunucularımızda hıza önem veriyor ve LiteSpeed teknolojisini, özel konfigürasyonlarımızla birlikte çalıştırıyoruz.