WHMSonic Radyo Hosting

Özel Optimize Streaming sunucularda, WHMSonic Panel ile AACPlus HD Kalitede Radyo Hosting Hizmeti

WHMSonic Radyo Hosting

110 /YIL

RADYO 100

SATIN AL
260 /YIL

RADYO 300

SATIN AL
460 /YIL

RADYO 500

SATIN AL
700 /YIL

RADYO 1000

SATIN AL

Ek Hizmetler

Radyo hosting paketleriniz için ihtiyaç duyduğunuz ek hizmetleri satın alabilirsiniz

EK HİZMET AYLIK 3 AYLIK 6 AYLIK YILLIK
Özel Auto DJ 1 GB 9 26 49 90
Özel Auto DJ 5 GB 22 64 121 220
Statik IP 13 37 70 130

Paketleri Karşılaştır

Radyo hosting paketlerini, tüm özellikleriyle karşılaştırabilirsiniz.

Radyo 100 Radyo 300 Radyo 500 Radyo 1000
GENEL ÖZELLİKLER
Dinleyici Limiti 100 300 500 1000
Aylık Trafik LİMİTSİZ LİMİTSİZ LİMİTSİZ LİMİTSİZ
Max. Yayın Kalitesi 128 Kbps 128 Kbps 128 Kbps 128 Kbps
Codec MP3, AAC MP3, AAC MP3, AAC MP3, AAC
Mobil Web Player
CPU (İşlemci) %25 Paylaşımlı %25 Paylaşımlı %25 Paylaşımlı %25 Paylaşımlı
RAM (Bellek) 512 MB 1 GB 1 GB 1 GB
YÖNETİM ÖZELLİKLERİ
Kontrol Paneli WHMSonic Türkçe WHMSonic Türkçe WHMSonic Türkçe WHMSonic Türkçe
MP3 FTP Yönetimi Opsiyonel Opsiyonel Opsiyonel Opsiyonel
Auto DJ Yönetimi Opsiyonel Opsiyonel Opsiyonel Opsiyonel
Yayın Yönlendirme (Relay)
Yayın İstatistikleri
Anında Aktivasyon
TEKNİK ÖZELLİKLER
İşletim Sistemi CloudLinux 6.9 CloudLinux 6.9 CloudLinux 6.9 CloudLinux 6.9
Disk Türü SSD SSD SSD SSD
Sunucu Lokasyonu Türkiye Türkiye Türkiye Türkiye
Veri Merkezi Türk Telekom Gayrettepe VM Türk Telekom Gayrettepe VM Türk Telekom Gayrettepe VM Türk Telekom Gayrettepe VM
Ağ Erişim Oranı (Uptime) %99.99 %99.99 %99.99 %99.99
FİYATLANDIRMA
Aylık 39 59
3 Aylık 112 169
6 Aylık 121 214 324
Yıllık 110 260 460 700
SATIN AL SATIN AL SATIN AL SATIN AL

Sıkça Sorulan Sorular

Radyo hosting hizmeti hakkında sipariş öncesinde sıklıkla sorulan sorulara verilen cevaplara göz atın!

Medya İnternet Telekom web sunucuları Türkiye'nin ilk TIERIII sertifikasına sahip olan ve Türkiye fiber internetinin merkezi konumunda olan Türk Telekom Gayrettepe Veri Merkezi'nde barındırılmaktadır. Tüm web hosting hizmetlerimizi sunduğumuz sunucularımız firmamıza ait fiziksel sunuculardır.

Türk Telekom'dan toplamda 2x10 Gbps yurt içi ve yurt dışı internet çıkışı ile hızlı, kesintisiz ve sorunsuz bağlantıya sahip olan Medya İnternet, bu sayede ev sahipliği yaptığı web sitelerine, yüksek hızda trafik ve %99.95 uptime (erişilebilirlik) olanakları sunmaktadır.
Medya İnternet Telekom, yılların birikim ve tecrübesi ile kendi Cloud (Bulut) altyapısını kurarak hizmet vermektedir. Tüm sunucularımız CloudLinux ve VMWare tabanlı bu bulut network üzerinde hizmet vermektedir. Sunucu ağımızda yer alan tüm sunucularımız Dell, HP Proliant ve SMC marka rack tipi yeni nesil sunuculardır.

Sunucularımızın büyük bir bölümü Intel E5 çift işlemcili, 12 Core yeni nesil işlemcilere sahiptir. Sunucularımızın yine büyük bir bölümünde diğer disk türlerine göre %500 daha hızlı işlem gücüne sahip 480 GB kapasiteli SSD diskler kullanmaktayız. RAM olarak en düşük 16 GB, en yüksek 128 GB EEC Registered RAM ürünlerini tercih ediyoruz.
Evet. Başka bir firmadan aldığınız hosting hesabında barınan web sitenizi, Medya İnternet Telekom'dan alacağınız web hosting hesabınıza ücretsiz olarak taşıyoruz. Taşıma konusunda %100 garanti vermeden önce test işlemlerini yapıyoruz. Testler başarılı ise sizi bilgilendiriyor ve eski firma bilgilerinizi talep ederek tüm verilerinizi eksiksiz ve sorunsuz taşıyarak, web sitenizi çalışır halde teslim ediyoruz.
Evet. Sistemlerimizde WordPress, Joomla gibi 250'den fazla yazılımın TEK TIKLA kurulum imkanı mevcut. Ancak kullanıcılarımızdan bu yazılımlar için kurulum talebi gelirse, teknik ekibimiz sizin yerinize bu yazılımların son versiyonlarını kurarak standart yapılandırmalarını da tamamlayarak teslim etmektedir. Ancak tema, modül ve bileşenler konusunda teknik desteğimiz bulunmamaktadır.

Yine kullanmakta olduğunuz WordPress, Joomla gibi yazılımlarda karşılaştığınız sorunları destek ekibimize talep açarak iletmeniz durumunda, ekibimiz söz konusu sorunla ilgilenir. Şayet yazılım konusunda birikime dayalı yapılacak bir işlem varsa bu işlem yapılarak sorun çözülür. Aksi durumlarda sorunun çözülemediği bilgisi iletilerek, yazılım uzmanları konusunda tavsiyede bulunulur.
Genel aylık yedekleme hizmetlerimiz ücretsizdir. Opsiyonel olarak miBack Yedekleme Sistemimiz ile haftalık (7 günde bir) veya 3 günlük (3 günde bir) yedekleme hizmetlerimizden, Ek Hizmetler sekmesinde belirtilen ücretler üzerinden yararlanabilirsiniz.

Özel Koşullar

Radyo hosting hizmeti ile ilgili özel koşulları inceleyin.

Genel Hizmet Koşulları

Tüm radyo hosting paketlerimiz için Hizmet Sözleşmesi yanında aşağıda yer alan özel koşullar da geçerlidir.


Radyo Hosting Hizmeti Kullanım Koşulları

Radyo hosting paketlerimizden herhangi birini alan kullanıcılarımız, aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılır:

  • Tüm radyo hosting paketleri aracılığıyla internet ortamına aktarılan her türlü yayının içeriğine ait tüm sorumluluk, radyo hosting hizmetini alan kullanıcıya aittir. Medya İnternet Telekom, hiçbir şekilde radyo hosting yayın içeriklerinden sorumlu değildir.
  • Radyo hosting hizmetleri, hiçbir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti yasa, kanun ve yönetmeliklerine aykırı şekilde olamaz. Yaşadışı, bölücü, şiddet ve hakaret içerikli yayınlar bildirimde bulunulmaksızın engellenerek, söz konusu yayın hizmeti sonlandırılır.
  • Medya İnternet Telekom, Telif Hakları Kanunu çerçevesinde kendisine iletilen resmi ihtar ve uyarıları, ilgili kullanıcıya bildirimde bulunarak uygulamaya almaktadır. Söz konusu Telif Hakları nedeniyle veya ilk maddede yer alan yasalara aykırı durumlar sebebiyle askıya alınarak iptal edilen radyo hosting hizmetlerinden dolayı Medya İnternet Telekom, herhangi bir ücret iadesi yapmaz.
  • Radyo hosting paketlerinde sunulan limitsiz trafik olanağı, radyoların yayınlarını kesintisiz sunmaları için verilen bir hizmettir. Yayınların illegal yazılımlardan veya yanlış codec ile yayın gönderiminden kaynaklanan aşırı trafik tüketimi tespit edilen yayıncılar, destek ekibimiz tarafından bilgilendirilir. Bu tür aşırı tüketimler karşısında Medya İnternet Telekom, bilgilendirme yaparak yayını sonlandırma hakkını saklı tutar.
  • Auto DJ opsiyonel bir hizmettir ve Ek Hizmetler sekmesindeki ücretler üzerinden, mevcut radyo hosting paketlerine ek olarak satın alınabilmektedir. Auto DJ Ek Hizmeti ile sunulan MP3 Disk Alanı limitleri MP3 yükleme dışındaki amaçlar için kullanılamaz.
  • Auto DJ disk alanına bir defada en fazla 200 MB dosya gönderimi yapılabilmektedir. Auto DJ disk alanına sürekli delete/upload yöntemi ile aşırı CPU tüketimine neden olacak yoğunlukta dosya silme/yükleme işlemi yapılmamalıdır.

ShoutCast Radyo Hosting

Radyo Hosting Ortak Özellikler

WHMSonic Türkçe

Radyonuzu WHMSonic'in üstün özellikleriyle kolayca yönetin.

Shoutcast 1.x 2.x

Tek tıkla Shoutcast 2.x server kurulumu yapabilirsiniz.

AACPlus HD Ses

Optimize AACPlus Hd codec yapısıyla, yüksek ses kalitesi!

%99.99 Kesintisizlik

Yeni nesil streaming sunucularda kesintisiz yayın keyfi...

Opsiyonel Auto DJ

Özel Auto DJ yapısıyla radyo listelerinizi düzenleyin!

Hızlı Destek

Destek ekibimize 7/24 destek talebi gönderebilirsiniz!