.com Alan Adı ₺56.60

Dilediğiniz alan adının uygunluğunu kontrol edin. Uygun fiyatlara domain alın!

Alan adınızı sorgulayarak başlayın!

Kampanyalı web hosting paketlerinde alan adı kaydı ve transferi ücretsiz!

panel.medyainternet.com

Alan Adınıza Tam Hakim Olun!

Medya İnternet Müşteri Paneli'nin gelişmiş alan adı yönetim modülü sayesinde, alan adınıza tam hakimiyet sağlarsınız. NameServer oluşturma, DNS yönetimi, iletişim bilgileri gibi birçok alan adı yönetim işleminizi özgürce panel.medyainternet.com'dan yapabilirsiniz.

Alan Adı / Domain

Genel Özellikler

Gelişmiş Kontrol Paneli

Medya İnternet'in gelişmiş alan adı yönetim modülü ile alan adınızla ilgili tüm işlemleri özgürce gerçekleştirebilirsiniz.

SMS Hatırlatma Sistemi

Siz unutsanız bile Medya İnternet, alan adı yenileme tarihini size SMS ile hatırlarak, alan adınızın düşmesini engeller.

Anında Kayıt Aktivasyonu

banka kartı veya kredi kartı ile yaptığınız alan adı kayıt işlemleri anında onaylanır ve alan adınız birkaç dakikada aktif olur.

Özel Nameserver Oluşturma

Alan adınıza ait özel Nameserver adresleri oluşturabilir ve alan adınızda bu nameserver adreslerini kullanabilirsiniz.

DNS Yönetimi

Bir web hosting hizmeti almasanız dahi, alan adınızla ilgili DNS kayıtlarını (MX, Cname gibi) özgürce yönetebilirsiniz.

Alan Adı Kilidi

İllegal yöntemlerle alan adınızın sizden habersiz transferini engellemek için, alan adı transfer kilidi aktif edebilirsiniz.

Linux Web Hosting

Limitsiz cPanel Hosting al, Alan adını ücretsiz kaydet!

cPanel Limitsiz Hosting paketlerinin yıllık alımlarında alan adı kaydı veya alan adı transferi ücretsiz! Üstelik sadece ilk yılla sınırlı da değil!T Paket yenilemelerinde de geçerli ücretsiz alan adı kaydı ve alan adı transferi kampanyasından şimdi yararlanın!

PAKETLERİ İNCELE
Alan Adı / Domain Kayıt Yenileme Transfer + Yıl
.com Alan Adı Domain Fiyatı 56.60 56.60 56.60
.net Alan Adı Domain Fiyatı 77.60 77.60 77.60
.org Alan Adı Domain Fiyatı 68.00 68.00 68.00
.biz Alan Adı Domain Fiyatı 94.60 94.60 94.60
.tv Alan Adı Domain Fiyatı 161.00 161.00 161.00
.com.tr Alan Adı Domain Fiyatı 25.00

İNDİRİMDE!

35.90 35.90
.org.tr Alan Adı Domain Fiyatı 35.90 35.90 35.90
.bel.tr Alan Adı Domain Fiyatı 15.90 15.90 15.90
.gen.tr Alan Adı Domain Fiyatı 30.90 30.90 30.90
.web.tr Alan Adı Domain Fiyatı 30.90 30.90 30.90
Sıkça Sorulan

Sorular & Cevapları

Medya İnternet, panel.medyainternet.com Müşteri Paneli üzerinden tüm alan adı kayıt/yenileme/transfer işlemlerini anında online olarak gerçekleştirebileceğiniz bir sistem sunmaktadır. panel.medyainternet.com üzerinden CNAME, MX, A gibi birçok işlemi gelişmiş DNS Yönetimi ile gerçekleştirebilir, Whois kaydı güncelleme, gizleme (opsiyonel), alan adı kilitleme işlemlerini yapabilirsiniz. Alan adınız için Özel Nameserver kayıtları oluşturabilir, NS Yönetimi ile belirlediğiniz NS kayıtlarını alan adınızda kullanabilirsiniz. Tüm bu işlemler Medya İnternet Müşteri Paneli üzerinden sorunsuz 7/24 online gerçekleşmektedir. Bu özelliklerin yanında Medya İnternet Telekom size en uygun fiyatlara alan adı kayıt/yenileme ve transfer hizmetlerinden yararlanırsınız. Medya İnternet Telekom, her ay belirli alan adı uzantılarında kampanyalar düzenleyecek çok uygun fiyatlara alan adı kayıt imkanı da sunmaktadır.
Türkçe'mize Alan Adı olarak çevrilmiş olan ve kullanılan Domain Name konusunda dünyanın en çok tercih ettiği üç uzantı vardır: com, net ve org.

com alan adı daha çok ticari kuruluşlar için planlanmasına rağmen, en yoğun ilgili görmüş ve birçok alandaki markanın ilk alınması gereken uzantısı olarak zirveye çıkmıştır. net alan adı uzantısı da yine daha çok internet, telekomünikasyon alanlarında faaliyet veren markalar için düşünülmüş, ancak alan adı kaydı konusunda com alan adının alınamadığı durumlarda alternatif olarak düşünülen ilk alan adı konumuna gelmiştir. org alan adı ise, belki de üretiliş amacına en uygun alan adı uzantısı olarak, daha çok dernek, vakıf, sandık, parti gibi sivil toplum kuruluşlarının ve organizasyonların tercih ettiği alan adı olarak dünya genelinde konumunu ve kullanılış amaçlarını korumaktadır.

Alan adı tercih ederken öncelikli olan elbette ki com alan adı olmalıdır. Ancak web sitesi projesinin içeriği, hedefleri ve amaçları dikkate alınarak farklı alan adları araştırılmalı ve alternatifler iyi değerlendirilmelidir.
Kredi kartı veya banka kartı ile yaptığınız online ödemelerde alan adınız anında kaydedilerek, sizin adınıza tescillenir. Banka havalesi/EFT ile ödemeyi seçmeniz durumunda, ödemenizi yapmanız beklenir. Ödemenizin banka kayıtlarımıza geçmesi ile birlikte alan adınızın kayıt işlemi tamamlanır.
Alan adı transferi, bir alan adının kayıtlı olduğu alan adı kayıt operatöründen, bir başka alan adı kayıt operatörüne taşınması ve alan adının süresinin bir yıl uzatılması işlemidir.

Alan adınızı Medya İnternet Telekom'a transfer etmek için aşağıdaki işlem ve şartların gerçekleşmesi gerekmektedir:

  • Transfer edilecek alan adının kayıt yenileme işleminden itibaren 60 gün geçmesi gerekir. Örneğin medyainternet.net alan adının yenileme tarihi 01.01.2017 olsun. Bu tarihte alan adınızı bir yıl süreyle yenilediniz ve alan adı 01.01.2018'e kadar uzatıldı. Bu alan adını 60 günlük süre dolmadan başka bir kayıt operatörüne transfer edemezsiniz. (ICANN kuralları gereği...)
  • Yine transfer etmek istediğiniz alan adının süresinin bitimine de en az 30 gün kalmış olmalıdır. Normal ICANN açıklamalarında bu süre de 60 gündür. Ancak çoğu transfer işlemi, alan adının bitimine 30 gün kalana kadar gerçekleşmektedir.
  • Transfer edilecek alan adının Transfer Kilidi PASİF olmalıdır. Bu işlemi, mevcut kayıt operatörünüzün size sağladığı alan adı yönetim panelinden yapabilir veya trasfer kilidinin kaldırılması için alan adınızın kayıtlı olduğu operatörden yardım isteyebilirsiniz.
  • Her alan adının bir transfer kodu vardır. Alan adı transferinin gerçekleşmesi için mevcut kayıt operatöründen bu Transfer Kodun (Authorization Code veya EPP Code olarak da isimlendirilir) alınması gerekir. Bu işlemi bazı operatörler alan adı yönetim panelinden direkt sağlamakta, bazı operatörler de başvuru ile bu kodu kullanıcıya göndermektedir.
  • Alan adı transferi için yukarıdaki şartları taşıyan alan adınızı Medya İnternet Telekom'a trasfer edebilirsiniz. Ödemenin alınması ile birlikte transfer süreci başlayacak ve 5-15 gün içerisinde transfer işlemi tamamlanacaktır.
  • Alan adının Nameserver adreslerinin değiştirilmesi gerekiyorsa, bu işlemin transfer başvurusundan önce yapılması gerekmektedir. Alan adı transfer süresince ICANN kuralları gereği nameserver değişiklikleri yapılamamaktadır.
  • Alan adı transfer sürecinin başlamasıyla birlikte eski kayıt sahibi ile yeni kayıt sahibine ait eposta adreslerine ONAY LİNKLERİ'ni içeren eposta mesajları gönderilmektedir. Çoğu zaman İngilizce olarak gönderilen bu epostalar hakkında yardım almak için 0422 606 0 616 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
  • Alan adı transferinin tamamlanmasıyla birlikte alan adınızın süresi, son yenileme tarihinden itibaren 1 yıl süreyle uzatılmaktadır.