3488

Gelişmiş Yönetim Paneli ile Belediye Sitesi Kulga!

Kategori: Güncel | Editör: Medya İnternet
Gelişmiş Yönetim Paneli ile Belediye Sitesi Kulga!
Belediye Sitesi Kulga ve miPanel v8 içerik yönetim sistemi, Belediyelerimizin web sitesi için ihtiyaç duyduğu tüm modül ve bileşenleri bir arada sunan içerik yönetim sistemi ve web sitesi teması ile Belediye web sitelerine profesyonel bir altyapı hizmeti sağlıyor.

Belediye siteleri, tıpkı portal siteler gibi yoğun ve çeşitli içerik girişlerinin gerçekleştiği, içeriklerin kullanıcılara daha derli toplu ve kullanıcı deneyimi yüksek bir seviyede sunulabilmesi için birçok özel modül ve bileşenin gerekli olduğu web siteleridir.

Bu yoğun içeriği, başarılı bir şekilde site ziyaretçilerinin kullanımına sunmak için zengin modüller ve bileşenlerle desteklenmiş profesyonel bir içerik yönetim sistemi gerekiyor. Bu içerik yönetim sisteminin aynı zamanda kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması ve pratik kullanımıyla içerik yönetimini kolaylaştırması oldukça önemli. Tabi arka plandaki bu yapıyı, sitenin ön tarafında, yani site ziyaretçilerinin gördüğü tema tarafında da kusursuz yansıtabilecek bir tema yapısı da bir o kadar öne çıkıyor.

İşte bu noktada 8 aydır üzerinde çalıştığımız Belediye Sitesi Kulga ve miPanel v8 içerik yönetim sistemi, Belediyelerimizin web sitesi için ihtiyaç duyduğu tüm modül ve bileşenleri bir arada sunan içerik yönetim sistemi ve web sitesi teması ile Belediye web sitelerine profesyonel bir altyapı hizmeti sağlıyor.

Belediye Sitesi Kulga, öncelikle responsive altyapısıyla %100 mobil uyumlu, tüm cihaz ve ekranlarda sorunsuz görünüm sunan profesyonel bir Belediye Sitesi temasıdır. Framework olarak Bootstrap 4.x altyapısı üzerinde geliştirilen Belediye Sitesi Kulga teması, miPanel v8’deki gelişmiş tema ayarları sayesinde, saniyeler içerisinde kolayca değiştirilebilen, esnek bir yapıda tasarlandı. Tema ayarları ile web sitenizin arka plan renk ve görselini, sitenin ana renklerini, menü, header ve footer alanlarının renklerini ve diğer bazı CSS tanımlarını birkaç tıklamayla değiştirebiliyorsunuz.

Kulga serisi ile birlikte tamamen yenilediğimiz menü yönetimi modüler yapısı ile, sitenizin menülerini hiçbir karışıklığa yer vermeden, düzenli ve anlaşılır bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Sürükle-bırak yöntemi ile kolayca sıralamayı değiştirebilir, yeni menü başlıkları, açılır menüler ve alt menüler oluşturabilirsiniz.

Belediye scripti olarak isimlendirilen birçok yapının aksine Belediye Sitesi Kulga, Cloud (bulut) altyapıda çalışan sistemi ile, sürekli güncellenen bir yazılıma sahiptir. Böylece güvenlik, stabil çalışma, hız vb konularda sürekli gelişen teknolojiye göre güncellemeler yapılabilmekte ve sitelerin sürekliliği sağlanmaktadır. 

Belediye Sitesi Kulga yenilenen Meclis Kararları, İhale İlanları, Başkanımız gibi modüllerle, sitenizi yönetmenizi daha da kolaylaştırıyor. Yine Hızlı Menü özelliği sayesinde, E-Belediye yazılımlarına ait harici içeriklerinizi, kolayca site kullanıcılarına sunabiliyorsunuz.

İşte birçok yeni özelliği ile ön plana çıkan Belediye Sitesi Kulga yazılımımızın diğer özellikleri:

Gelişmiş Tema Ayarları: Belediye Sitesi Kulga tema renklerini, arkaplan ve menü alanını farklı renklerde yayınlayabilir, Graidant renk geçişleri uygulayabilirsiniz.

Modüler Menü Yapısı: Yeni menü sistemimiz, tüm modüllere ve kategorilere link verilebilen özellikte tasarlandı. Sitenizin menülerini dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Yenilenen Slayt Gösterimi: Sitenizde belediye hizmetleri, projeler ve etkinlikler için hazırladığınız tasarımları yenilenen slayt bloğunda mobil ve masaüstü uyumlu yayınlayabilirsiniz.

Hızlı Menü Linkleri: Başta E-Belediye olmak üzere tüm belediye hizmetlerinizi hızlı menü olarak ekleyebilir, modal pencerede hızlı menüleri yayınlayabilirsiniz.

İki Farklı Proje Bloğu: Belediye projelerini, iki farklı slayt proje bloğunda görsel, başlık ve kısa bilgileri ile yayınlayabilirsiniz.

Birimler ve Profiller: Belediye birimlerini yöneticileri, içerikleri ve birim haberleri ile birlikte yayınlayabilir, birimlerle birim yöneticilerine ait profilleri tek tıkla ilişkilendirebilirsiniz.

Yenilenen Meclis Kararları: Artık Belediye Meclis Toplantıları ve alınan kararları çok daha hızlı girebilirsiniz. Dilerseniz Meclis Kararlarına ait PDF, Word, Excel gibi dosyalarınızı eklenti olarak sunabilirsiniz.

İhale İlanları: Belediye hizmet alım ve diğer ihalelerinizi pratik bir şekilde yayınlayabilir, ihale ilanını PDF olarak sunabilir veya Kamu İhale Kurumu vb. uygulamalara link verebilirsiniz.

Yeni Modülleriyle Hizmet Rehberi: Yenilenen Hizmet Rehberi modülleri ile başvuru rehberi, yeni doğanlar, vefat edenler, ücretsiz kurslar gibi içeriklerinizi kolaylıkla oluşturabilir ve güncelleyebilirsiniz.

Ücretsiz Kurslar: Belediyenizin sosyal sorumluluk kapsamında düzenlediği ücretsiz kurslar hakkında detaylı bilgi verebilirsiniz. Modal form ile kurslara ön kayıt başvurularını alabilirsiniz.

Gelişmiş Etkinlikler Modülü: Belediyenizin etkinliklerini önceden ziyaretçilerinize duyurabilir, ana sayfadaki etkinlik durumlarının farklı renk ve bildirimlerle tanıtılmasını sağlayabilirsiniz.

Belediyenizi Rakamlarla Tanıtın: Rakamlarla Biz modülü ile belediyenizle alakalı sayısal istatistikleri, farklı renk ve ikonlar kullanarak site ziyaretçileri ile paylaşabilirsiniz.

İştiraklerimiz Modülü: Belediye Sitesi Kulga ile gelen İştiraklerimiz modülü ile, belediyenize ait ticari kuruluşları ana sayfada logoları ile yayınlayabilir, dilerseniz detaylı bilgi sayfası oluşturabilirsiniz.

AMP ile Hızlı Google Sonuçları: AMP, yani Hızlandırılmış Mobil Sayfalar altyapısı ile ana sayfa, kategoriler, haberler ve köşe yazıları gibi içerikleriniz Google'da hızla indekslenir.

Schema.org JSON-LD Yapısal Veriler: Yapılandırılmış veri işaretlemenin temeli olan Schema.org altyapısı ve JSON-LD tanımlamaları ile tüm içerikleriniz yapısal verilerle yayınlanır.

Haber Detayında Video: Haber detay sayfasında, görsel yerine direkt haberin videosunu yayınlamak isterseniz, sadece video ID tanımlaması yapmanız yeterli.

Responsive Embed ile Sorunsuz Videolar: Responsive Embed özelliği sayesinde haber detay veya video sayfasına eklediğiniz tüm videolar tüm cihazlarda sorunsuz gösterilir.

Bootstrap 4.x ile Kusursuz Responsive: Belediye Sitesi Kulga teması Bootstrap 4.x sürümleri ile %100 mobil uyumlu ve Google'ın önerdiği mükemmel responsive görünüme sahiptir. Ayrıca mobil sürüm gerektirmez.

Google Analytics Anlık İstatistikler: miPanel v8 ile web sitenize ait Google Analytics aylık verilerinizi ve gerçek zamanlı ziyaretçi bilgilerinizi, detaylarıyla takip edebilirsiniz.

Sürükle-Bırak ile Ana Sayfa Blok Yönetimi: Belediye sitenizin ana sayfasındaki blokları, sürükle-bırak yöntemiyle kolaylıkla yeniden sıralayabilir, sitenize farklı ve özgün bir görünüm kazandırabilirsiniz.
 

PAYLAŞ!