4955

DHA Ajanda modülü ile seçilmiş haberleri ücretsiz yayınlayın!

Kategori: Güncel | Editör: Medya İnternet
DHA Ajanda modülü ile seçilmiş haberleri ücretsiz yayınlayın!
Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) internet haberciliğine destek amacıyla başlattığı DHA Ajanda uygulaması ile servis edilen ulusal ve yerel seçilmiş birçok haberi sitenizde tek tıkla ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Medya İnternet, sürekli geliştirdiği ve zirveyi hedefleyen haber yazılımı olan Haber Sistemi Kulga için yeni bir güncelleme yayınladı.

Haber scriptleri içerisinde Google destekli Webp görsel formatını sistemlerinde uygulayan ilk ve tek haber teması olan Haber Sistemi Kulga ve miPanel için 22 Temmuz 2019 pazartesi günü yayınladığımız 8.0.10 sürümü ile haber sitelerinize birçok yenilik eklendi. Bu yeniliklerden en çok göze çarpanı, kuşkusuz DHA Ajanda uygulaması.

Demirören Haber Ajansı'nın internet haberciliğini desteklemek amacıyla geliştirdiği DHA Ajanda projesi ile, özellikle üniversite öğrencileri ile kişisel haber sitesi açmak isteyenler teşvik ediliyor. Tabi DHA Ajanda'dan tüm internet haber siteleri ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Servis edilen yerel ve ulusal birçok seçilmiş haber, RSS 2.0.1 altyapısı ile kategoriler halinde internet haber yayıncılarının kullanımına sunuluyor. Sağlıktan iş dünyasına, spordan kültür ve sanata, teknolojiden ekonomiye kadar farklı kategorilerdeki birçok seçilmiş haber, DHA Ajanda ile kullanıcılara ücretsiz servis ediliyor.

DHA Ajanda Gündemi - Modül Görünümü

22 Temmuz tarihinde gerçekleştirdiğimiz 8.0.10 güncellemesinde kullanıcılarımız için DHA Ajanda modülünü hazırlayarak aktif hale getirdik. miPanel ana sayfasındaki DHA Ajanda Gündemi bloğunda anlık olarak RSS ile çekilen tüm haberleri, tek bir tıklama ile fotoğraflarıyla birlikte ücretsiz olarak sitenizde yayınlayabilirsiniz. 

Haber Sistemi Kulga ve miPanel 8.0.10 Sürüm Güncellemesi:

  • Yeni - Site Ayarları: Site Ayarları sayfasına Filigran Logo İşlemleri bloğu eklendi. Böylece haber manşet ve detay görseline filigran logonuzu ekleyebileceksiniz. Site Ayarları sayfasındaki Filigran Logo İşlemleri bloğunda manşet veya detay görseli için filigran logo gösterimini aktif ettiğinizde, yni bir haber eklerken yükleyeceğiniz tüm manşet ve detay görsellerine, belirttiğiniz konuma göre otomatik olarak filigran logo eklenir. Böylece hem haber sitenizde, hem de sosyal medya paylaşımlarınızdaki görsellerde sitenizin logosu yer alır.
  • Yeni - DHA Ajanda Gündemi: miPanel ana sayfasına DHA tarafından haber sitelerini desteklemek amacıyla sunulan DHA Ajanda Gündemi bloğu eklendi. Böylece DHA Ajanda sayfasında yayınlanan haberleri, ücret ödemeden ve abonelik gerektirmeden fotoğrafları ile birlikte sitenize tek tıkla ekleyebileceksiniz.
  • Yeni - Manşet Gösterimi: Blok Türleri ve Blok Yönetimi modülüne yeni manşet gösterim türü eklendi. Manşetlerde görsel üstünde yer alan manşet numaralarının altta görünmesini isterseniz, Blok Yönetimi sayfasından mevcut manşet gösteriminizi pasif yaptıktan sonra MANŞET 3 - ALT BUTONLU seçeneğini aktif ederek, manşet gösteriminde yer alan manşet numaraları bloğunu görselin altında gösterebilirsiniz. (Manşet görsellerini özel hazırlayıp, manşetlerde text başlık kullanmayan siteler için idealdir.)
  • Tema Düzenleme: Haber detay sayfasında İçerik İçi Görsel Altı reklam alanının tekraren gösterimi, özellikle Google Adsense reklamlarının tekrarlanmaması içerik/reklam dengesinin korunması amacıyla kaldırıldı.
  • Site Ayarları: Site Ayarları sayfasındaki Yorum İzinleri bloğunda izinlerin pasif edilmesine rağmen, yorum alanlarının haber detayında gösterilmesi sorunu giderildi.
  • Başlangıç Analiz: miPanel Analiz sayfasındaki Google Analytics gerçek zamanlı (çevrimiçi) kullanıcı sayısının Google API sistem değişikliği nedeniyle gösterilememe sorunu, Google API güncellemesi yapılarak giderildi. Google Analytics ayarlarını gerçekleştiren kullanıcılarımız, sitelerindeki gerçek zamanlı tekil kullanıcı sayısını Başlangıç Analiz sayfasından 30 saniyede bir otomatik verilerle görebilirler.

Yeniliklerle sürekli geliştirdiğimiz Türkiye'nin en hızlı ve farklı haber yazılımı Haber Sistemi Kulga'nın bir sonraki güncellemesi ise Ağuston ayının ilk haftası gerçekleşecek.

PAYLAŞ!