2081

Dernek Sitesi Kulga'yı yakından tanıyın!

Kategori: Güncel | Editör: Medya İnternet
Dernek Sitesi Kulga'yı yakından tanıyın!
Uzun zamandır proje çalışmalarını sürdürdüğümüz Kulga serisi yazılımlarımızın ilki olan Dernek Sitesi Kulga, ikinci ayında yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Bu yazımızda, Dernek Sitesi Kulga'yı yakından tanıyacağız.

Dernek Sitesi Kulga yaklaşık 8 aylık bir proje çalışmasının ürünü. En son web teknolojileri ve tasarım anlayışının yansıtıldığı ve en ileri yazılım ve css frameworklerinin kullanıldığı Dernek Sitesi Kulga, gerek müşterilerimizden gelen geri bildirimler gerekse ekip olarak yaptığımız çalışmalardan yola çıkılarak, bir derneğin web sitesi için ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimleri karşılayacak zengin bir modül ve bileşen yapısına sahip.

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan, Dernek Sitesi Kulga temamızın ana sayfasını yakından inceleyelim.

Ana sayfa header yani üst bölüm, logo, iletişim bilgileri bloğu ve sosyal medya ağlarına linklerin verildiği butonlardan oluşuyor. Eposta ve telefon gibi önemli iletişim bilgilerini, yeni temamızda header alanına yerleştirerek, bu bilgilere erişimi daha kolay hale getirmeyi amaçladık.

Kulga’nın menü bloğu tamamen modüler bir yapıda hazırlandı ve sistemdeki tüm modüllere ve kategorilere link verilebilen özellikte tasarlandı. Böylece ihtiyaçlarınıza göre, dernek sitenizin menülerini dilediğiniz gibi özelleştirebilmenizi sağlıyoruz.

Bir hazır dernek sitesi yazılımı olan Dernek Sitesi Kulga’da yeni slider alanı, eski versiyonlarımızdaki kullanımdan farklı olarak ekranın sağ ve soluna tam yaslanır şekilde değil de, sitenin ana content yani içerik alanının genişliğinde yerleşecek şekilde hazırlandı. Böylece hazırlayacağınız slider tasarımlarınız, hem mobilde hem de masaüstü bilgisayarlarda görüntü kaybı olmadan görüntülenebilecek. Slider alanına dilediğiniz kadar görsel tasarımlar ekleyebilirsiniz.

Dernek Sitesi Kulga temamızın ana sayfasında ekranın sağına yaslanan sabit buton bloğunda 3 aktif buton yer alıyor. Gönüllü Ol butonuna tıklandığında açılan modal penceredeki form sayesinde site ziyaretçilerinizin derneğinize gönüllü üye başvurusu yapmalarını sağlayabilirsiniz. Gönüllü Ol modal penceresinin sağındaki görseli miPanel v8 ile özelleştirebilirsiniz. Bağışçı Ol butonuna tıkladığınızda açılan modal penceredeki alana derneğinizin banka hesap numaralarını yerleştirerek, bağışçılarınızı bilgilendirebilirsiniz. Bu penceredeki görseli de yine miPanel’den özelleştirebilirsiniz. Burs Kayıt butonu ile açılan modal penceredeki form sayesinde, şayet burs hizmeti sunuyorsanız, ön başvuru yapılmasını sağlayabilirsiniz. Burs kayıt penceresindeki görsel de özelleştirilebiliyor. Bu butonlardan kullanmak istemediklerinizi tek tıkla miPanel üzerinden siteden kaldırabilirsiniz.

Dernek Sitesi Kulga temamızda derneklerin haberlerini daha pratik ve kullanıcı dostu bir arayüz ile aktarmalarını sağlamak için manşet sistemimizi de yeniledik. Dernek scripti içerisindeki yeni manşet sistemi ile navigasyon butonları ile manşet haberlerini seri bir şekilde okuyabilirsiniz. 1’den 10’a kadar sıralanan Manşet bullets butonlari ile de haber manşetlerinde kolaylıkla gezinebilirsiniz.

Manşet görsellerinde dilerseniz Photoshop vb. programlarla haber görseline özel başlıklar tasarlayabilir, dilerseniz sistemin varsayılan başlık gösterimini kullanabilirsiniz. Bu işlemi de yine miPanel’de birkaç tıklama ile gerçekleştirebilirsiniz.

Manşet alanımızın sağ tarafındaki Proje Slider alanında dernek projeleriniz için hazırlayacağınız özel görsel tasarımlarınızı kullanarak, projelerinizi daha dikkat çekici bir şekilde yayınlayabilirsiniz.

Manşet alanının altında üçlü sürmanşet alanı yer alıyor. Manşetten düşen haberler tarih sırasına göre bu alanda gösteriliyor. Böylece derneklerimiz çalışmalarını içeren haberleri ana sayfada daha fazla gösterebilme imkanına sahip olacaklar.

Yeni Dernek Sitesi Kulga yazılımımıza eklenen Hizmetler modülü ile derneğinizin faaliyet alanı ile ilgili sunduğu hizmetleri, genel başlıkları ve detayları ile ana sayfada gösterebilirsiniz. Hizmet başlıklarının solundaki ikon alanına, ikon listemizdeki yüzlerce ikondan dilediğinizi seçerek ekleyebilirsiniz.

Derneklerimizin çeşitli kurumlarla ortaklaşa düzenlediği ücretsiz kurslar için Dernek Sitesi Kulga’da özel modül hazırladık. Böylece kurslarınızın tanıtımını hem ana sayfadaki bu slider alanında yapabilir, hem de kurs sayfalarında kurslarınız hakkında detaylı bilgiler aktarabilirsiniz. Her kursa özel Kursa Kayıt Ol butonu ile kurslarınız için siteniz üzerinden ön kayıt alabilirsiniz.

Ana sayfadaki bir diğer bloğumuz ise standart proje slider alanımız. Bu alanda son projelerinizin slider ile gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Dernek Sitesi Kulga’daki yazar ve etkinlikler birleşik bloğunu hem yazar alanı ile hem de sadece etkinliklerin gösterileceği şekilde ayarlayabilirsiniz. 

Daha önceki versiyonlarımızda Etkinlik Takvimi bloğumuzu bu versiyonumuzda kaldırdık. Etkinlik takvimindeki takvim görünümünün sadece standart bir takvim ekranı olarak algılanması nedeniyle Etkinlik bloğumuzu etkinlik duyurularını daha çok ön plana çıkaracak şekilde yeniden düzenledik. Her etkinliğin altında yer alan bildirim alanında etkinliğin durumu hakkında çevrimiçi bilgi verilmesini sağlayan bir yapı oluşturduk. Örneğin bir etkinlik tamamlandığında bildirim alanı siyah zeminde “Tamamlandı” uyarısı veriyor. Ya da etkinlik bugün gerçekleşecekse, ziyaretçinin dikkatini çekmek amaçlı yeşil bildirim alanında “Bugün” uyarı başlığı görüntüleniyor. Yaklaşan etkinliklerde ise mavi renkteki bildirim alanında etkinliğe kalan süre gösteriliyor.

Eski sistemlerimizden farklı olarak Foto ve Video galerileri Hazır Dernek Sitesi yazılımı Kulga’da tek blok halinde yerleştirdik. Böylece bir foto galeri ve bir video galeri eklediğinizde, eski sistemde karşılaşılan boş blokların oluşması sorununu ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.

Rakamlarla Biz bloğu da Dernek Sitesi Kulga ile gelen yeni bir modül alanı. Bu alanda derneğinizin rakamsal istatistiklerini ana sayfanızdan ziyaretçilerinizle paylaşabilir, her bir istatistik alandaki ikonları değiştirebilir ve farklı renk tanımlayabilirsiniz.

Destekçilerimiz modül alanında, derneğinize destek veren firma, kurum ve diğer organizasyonları kayan içerik tarzında yayınlayabilirsiniz.

Dernek Sitesi Kulga’da footer alanını da tüm cihazlardan içeriğine kolaylıkla erişilebilir şekilde oluşturduk. Footer alanındaki tüm bilgileri ve footer menü linklerini miPanel’den birkaç tıklamayla düzenleyebilirsiniz.

Şayet Google Play veya appstore’da mobil uygulamalarınız varsa, bunları da buton olarak ekleyebilir, uygulamalara link verebilirsiniz.

Footer alanında yer alan sayfa altı faydalı linkler alanına kurum ve kuruluşları logolarıyla birlikte ekleyerek link verebilirsiniz.

Dernek Sitesi Kulga’nın diğer tüm içerik sayfalarını ve modüllerini, Dernek Sitesi Kulga ve miPanel v8 Eğitim Videoları serimizde detaylarıyla ve uygulamalı olarak ele alacağız.

Dernek Sitesi Kulga hakkında aklınıza takılanları bizimle diledğiniz zaman paylaşabilirsiniz. 

Yepyeni yazılımlarımız için hazırlayacağımız eğitim videolarında görüşmek dileğiyle, hoşça kalın.
 

PAYLAŞ!